Naš tim
Mi smo mali, ali složni tim stručnjaka koji rade u Centru za rehabilitaciju Silver u rehabilitacijskim programima Terapije senzorne integracije uz terapijskog psa i Rehabilitacije uz terapijskog psa.
Blanka
univ.spec.rehab.educ.
Radim kao terapeut senzorne integracije uz terapijskog psa u Centru za rehabilitaciju Silver. Usporedno s time djelujem kao savjetnik i stručni suradnik u partnerskim ustanovama. Stručno radno vrijeme svakodnevno nadopunjava nezamjenjiva partnerica, terapijski pas Irma koja pored posla nadopunjava i svakodnevan život. Zadnjih 10 godina intenzivno se bavim edukacijskom rehabilitacijom na području motoričkih teškoća, teškoća iz područja poremećaja autističnog spektra te utjecajnih teškoća u obradi senzoričkih informacija. Na početku karijere iskustvo sam stjecala kao fizioterapeut, a kasnije kroz patronažni rad s djecom s višestrukim teškoćama u razvoju te u dječjim vrtićima i kroz razne projektne aktivnosti. Višegodišnje iskustvo stječem u Centru za autizam podružnice u Split te kasnije u privatnom kabinetu u radu s djecom s poremećajem iz autističnog spektra i značajnim senzoričkim teškoćama.
Svoje fakultetsko obrazovanje i stručno usmjeravanje nastojim kontinuirano dopunjavati praćenjem stručnih usavršavanja, konferencija, radionica, sudjelovanjem na stručnim kongresima i kroz praktični rad.
Tomislav
bacc. physioth
Moje radno iskustvo, nakon završenog dodiplomskog smjera fizioterapije na Zdravstvenom Veleučilištu u Zagrebu započinje 2006. godine s neurorehabilitacijom djece u Specijalnoj bolnici za djecu s neurorazvojnim i motoričkim smetnjama Goljak. Odrađujem pripravništvo te završavam edukaciju neurorazvojne terapije po Bobath principima te Terapiju senzorne integracije po A. Jean Ayers. Od stručnih edukacija, osim bazične edukacije za terapeuta senzorne integracije osobit utisak na profesionalni rad ostvarila je edukacija Poremećaji samoregulacije kod dojenčadi te supervizija SPD Star instituta.
Ljubav prema Terapiji senzorne integracije započela je davno i još uvijek traje, a osobito sada kada u tome sudjeluje i Candy!
Razlog tome je što pristup ove terapije dubinski shvaća i cjelovito obuhvaća dijete te mu daje podršku da ostvari što kvalitetniji život, a meni je osobito zadovoljstvo i veselje sudjelovati u tome.
Leona
bacc.therap.occup.
Nakon stečenog zvanja fizioterapeutski tehničar na Zdravstvenom Učilištu, svoje znanje nastavljam proširivati na Zdravstvenom Veleučilištu gdje stječem zvanje prvostupnika radne terapije. Svoje radno iskustvo stječem na različitim radnim mjestima, a kao najvažnije ističem Udrugu Anđeli (Terapija senzorne integracije i radna terapija), Energy Clinic (Wellness terapija), Habilitacijski centar SiLab (Neurofeedback trening i Terapija senzorne integracije) te Društvo za oboljele od bulozne epidermolize (radna terapija i rad s osobama oboljelih od rijetkih bolesti). Sudjelovala sam na brojim predavanjima, radionicama i edukacijama, a kao najvažnije je edukacija iz Ayres senzorne integracije, Neurofeedback prema Othmerovoj metodi i Terapiju hranjenja.
Uz posao kojeg izuzetno volim, u slobodno vrijeme aktivno sudjelujem u intervencijama DVD Kustošija kao vatrogaskinja te učim strane jezike.
U svom radu najveći naglasak stavljam na individualni pristup djetetu i njegovoj obitelji, kao i aktivno uključenje roditelja u terapijski proces kroz savjetovanja za rad kod kuće. Smatram kako je, osim terapeuta, izuzetno važno djetetu biti prije svega – prijatelj.
Maša
dipl.soc.radnica
Završila sam socijalni rad pri Pravnom fakuletetu u ZGB) te poslijediplomski specijalistički studij Rana intervencija u edukacijskoj rehabilitaciju na Edukacijsko rehabilitacijskom fakultetu. Radim kao Terapeut – instruktor za korisnike pasa pomagača. Od 2003. godine zaposlena sam u Hrvatskoj udruzi za školovanje pasa vodiča i mobilitet, a od 2008. godine u Centru za rehabilitaciju Silver. Specijalizaciju za instruktora pasa pomagača završila sam u Hundeskolen Veiviseren AS Norveška 2006. godine te imam dugogodišnji rad u programu školovanja i dodjele pasa pomagača za djecu i odrasle te terapijskih pasa u programima Intervencije potpomognute životinjama AAI/AAT. Od 2004. – 2011. godine članica sam upravnog odbora Assistance Dogs Europe. Također završila sam edukaciju za SI pedagoga – GSID® kao i niz drugih specijaliziranih edukacija za rad s djecom s teškoćama u razvoju. Trenutno radim u Programu rehabilitacije uz terapijskog psa za djecu i mlade s teškoćama u razvoju
Majka sam jedne prekrasne i posebne djevojčice Katrine koja mi je veliki poticaj u životu.
Važan dio obitelji i ravnopravan partner u poslu je moja kolegica labradorica pas Viva s položenim ispitom za psa pomagača i terapijskog psa u AAT koja je veliki ljubitelj i motivator djeci.
Davor
bacc.occup.therap., mag. physioth
Lea
bacc.therap.occup.
Radim u Centru za rehabilitaciju Silver u programu terapije Ayres senzorne integracije uz terapijskog psa. Završila sam srednju školu za fizioterapijskog tehničara u Šibeniku i studij radne terapije na Zdravstvenom Veleučilištu u Zagrebu. Spletom okolnosti ostala sam u Zagrebu iako je srce dijelom i dalje uz šum mora. Sudjelovala sam na različitim radionicama i edukacijama, ali zadržala bih se na tri koje su meni osobno najdraže, a to su Sustav komunikacije izmjenom slika (PECS basic), tečaj za terapeutkinju Ayres terapije senzorne integracije i stručna podrška u ranoj razvojnoj dobi (Praktičar rane intervencije). Stažirala sam u Domu za starije i nemoćne osobe "Park" i u Specijalnoj bolnici za zaštitu djece sa neurorazvojnim i motoričkim smetnjama Goljak, a početna iskustva stjecala sam u OŠ "Vodice". Vodim i pišem blog o radnoj terapiji i raznim temama.
Volim svoj posao i tim s kojim radim. Uz djecu ostaješ dijete. Posebno me veseli pratiti proces kako djeca napreduju, kako se stvara topao odnos sa povjerenjem na relaciji roditelji, dijete i terapeut.
U slobodno vrijeme volim šetnje prirodom, druženja sa prijateljima, maženje sa svojim zekom Paškom koji za mene ima terapijsko djelovanje, ples, putovanja itd. Volim uživati u malim stvarima i u svakom danu tražim i radim nešto što me veseli, pa makar za to izdvojila pet minuta.